• Všetkovedko 2020

• Žiaci našej školy sa každoročne zapájajú do vedomostnej súťaže Všetkovedko. Aj v tomto školskom roku sa takmer 22 000 druhákov, tretiakov a štvrtákov z celého Slovenska zapojilo do súťaže o Najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Zaujímavo formulované otázky boli zamerané na finančnú a čitateľskú gramotnosť. Podporovali rozvoj logického myslenia a boli veľmi rozmanité. Žiaci si  zaujímavou formou preverili vlastné vedomosti a poznatky. Každý mal možnosť sám seba zhodnotiť ako sa dokáže „popasovať“ s úlohami bežného života... Súťaže sa zúčastnilo 25 žiakov našej školy, z toho 23 z nich získalo titul Všetkovedkov učeň.  Najbystrejší štvrtáci Katka Šromovská a Juraj Balberčák získali titul Všetkovedko školy. Súťažiaci si odniesli domov diplomy, ceruzky a tí najbystrejší aj tričká. Verím, že súťaž tých najmladších "naštartovala" a motivovala prihlásiť sa aj budúci školský rok.

Mgr. Zlatica Timčisková

• Fašiangy 2020

• Fašiangy

Záverečné fašiangové dni sú vždy veselé a zábavné. Inak tomu nebolo ani v piatok 7. februára v našej škole. Na prvom stupni sa žiaci nevedeli dočkať, kedy sa ukážu v maskách. Po krátkom kultúrnom programe, ktorý si pripravili so svojimi učiteľkami nasledovala promenáda v maskách a spoločná diskotéka. Vybrať najkrajšiu masku bolo ťažké. Najlepšie masky sa tešili z krásnych odmien, no nikto neodišiel naprázdno, ale každému sa ušla sladká odmena. V priestoroch školy sa šírila veselá hudba, radosť a smiech.

Mgr. Adriána Kačalová, Mgr. Anna Jakubíková