• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko

• Úspešní na celoslovenskom kole

Aj v tomto roku sme sa zúčastnili celoslovenskej literárnej súťaže s medzinárodnou účasťou Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko. Jej cieľom bolo rozvíjať záujem mladých ľudí o slovenčinu, jej ľubozvučnosť a udržiavanie kultúrnych tradícií. Prostredníctvom poézie a prózy mali umelecky vyjadriť myšlienky k danej téme. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov 19. mája 2022 v Nových Zámkoch naši žiaci Nelly Kačalová (3.roč.) a Matúš Suchý (8. roč.) získali čestné uznania. Boli odmenení diplomom, peňažnou poukážkou a knihami. Srdečne im blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ich ďalšej literárnej tvorbe.

Mgr. Renáta Ondrášiková

• Návšteva divadla

•        Po dlhšom čase sme opäť mali možnosť návštevy  prešovského divadla Viola. 22.apríla ráno na školskom parkovisku čakal autobus, ktorý piatakov, šiestakov a triednych učiteľov odviezol do vytúženého cieľa. Pred Violou nás už čakala pani Tatiana Pirniková, ktorá nás privítala a tak trochu naladila na očakávané predstavenie. Divadlo, ktoré sme videli, malo názov „Vieme, kto si“.  Plnými dúškami sme si užívali  divadelnú atmosféru, pretože dej sa týkal mladých, ktorí veľa času trávia za počítačom. Mnohí žiaci sa v hlavnej úlohe našli. Výkon hercov sme odmenili potleskom. Domov sme sa vrátili spokojní a obohatení novými zážitkami.

Mgr. Anna Meľuchová

• Deň narcisov aj v našej škole

• Liga proti rakovine už tradične organizuje verejnoprospešnú zbierku na pomoc pacientom s rakovinou. Tento rok sa konala po 26-ty krát.

28. apríla členovia zdravotnej hliadky oslovili žiakov, zamestnancov základnej aj materskej školy a tí prispeli dobrovoľnou sumou do pokladničky. Odmenou im bol symbol tejto zbierky – žltý narcis.  Podarilo sa nám vyzbierať  156 eur. Všetkým za podporu chorých ďakujeme.

Mgr. Anna Meľuchová