• Fašiangový karneval na I. stupni

•            Všetkým deťom – veľkým, malým, na známosť sa dalo, že sa v našej škole v piatok 17. februára 2023 prichystala nevídaná sláva.

V dopoludňajších hodinách sa žiaci ročníkov 1. – 4. predstavili svojim spolužiakom úžasným programom. No neskôr sa už premenili na motýle, pirátov, princezné , ježibaby a iné rozprávkové bytosti. Celá telocvičňa hýrila pestrými farbami krásnych masiek, ktoré sa zabávali a tancovali. Bola veľmi ťažká úloha pre porotu vybrať tie najkrajšie. Pre najlepšie masky bolo  prichystaných 20 zaujímavých cien ktoré pri vyhodnotení odovzdal riaditeľ školy RNDr. Ivan Štefanko , spolu so zástupkyňou školy PhDr. Danou Bubnárovou.

Radosť, iskričky v očiach detí z krásne prežitého dopoludnia boli odmenou pre všetky učiteľky, vychovávateľky a všetkých , kto sa na príprave FAŠIANGOVÉHO KARNEVALU zúčastnil.

Mgr. Anna Jakubíková

• Fašiangový ples 2023

• Fašiangový ples

Fašiangy boli odjakživa symbolom radosti, hojnosti a veselosti. V tomto období sa uskutočňovali tanečné zábavy a rôzne obrady. V piatok, 17. februára 2023, sa v školskej telocvični uskutočnil tradičný fašiangový ples pre žiakov 5.- 9. ročníka našej ZŠ. Zodpovedná príprava kultúrneho programu, spoločenských hier, spevu a tanca bola odmenená potleskom obecenstva. Kultúrny program sa niesol v ľudovom tóne, žiaci sa na vystúpení predstavili v ľudových krojoch, ktoré neskôr vymenili za večerné róby. Tanečný večer bol obohatený tombolou, ktorej cena potešila každého výhercu. Vrcholným bodom programu bol výber kráľa a kráľovnej plesu. Tanečnou sálou sa niesla hudba rôznych žánrov, žiaci sa príjemne zabavili, zatancovali si a spoločne strávili prekrásny fašiangový večer.

PaedDr. Natália Gramatová

• Okresné kolo biologickej olympiády

Dňa 14. februára.2023 sa konalo okresné kolo biologickej olympiády v kategórii C v CVČ Dúha v Humennom. Našu školu reprezentovala úspešná riešiteľka školského kola – Ivana Čerevková  z  9.B triedy. Okresné kolo biologickej olympiády sa skladalo z 2 častí- v prvej  žiaci písali test z teoretických vedomostí, v druhej  si vyskúšali praktické schopnosti. Naša žiačka bola úspešnou riešiteľkou náročných úloh a získala 1. miesto v okresnom kole.  Gratulujeme, ďakujeme za  krásnu reprezentáciu školy a držíme palce v krajskom kole!

• Krajina zimy, chladu a snehu rozohriala srdcia rodičom

•          Dňa 10. 02.2023 v priestoroch Základnej školy na Duchnovičovej ulici v Medzilaborciach sa rodičia našich žiakov prvého stupňa zoznámili so smutnou Snehovou pani Zimou, ktorá kvôli svojej zlomenej čarovnej paličke nemohla splniť deťom ich prianie, a to , aby bola krajina pokrytá snehom. Traja bratia túto situáciu vyriešili vďaka našim šikovným žiakom, ktorí  svojím nádherným programom pomohli Snehovej pani Zime opraviť jej čarovnú paličku a takto prinavrátiť sneh a všetko , čo k zimnej krajine patrí. Naši žiaci síce pomohli prinavrátiť do krajiny chlad, zimu a sneh, ale na druhej strane aj rozohriať srdcia tých, pre ktorých bol tento program pripravený. Odmenou pre žiakov bol potlesk a úsmev na tvárach takmer od dvesto rodičov a starých rodičov, ktorí si tento moment s radosťou a láskou vychutnali.

PaedDr. S. Štefanková

• Lyžiarsky výcvik 2023

• Lyžiarsky výcvik v Pieninách

V prekrásnom prostredí Pienin a Dunajca v malej goralskej dedinke Lesnica sa naši žiaci 7. – 9. ročníkov zúčastnili na lyžiarskom výcviku. Boli ubytovaní v chate Pieniny, kde nás srdečne privítal majiteľ pán  Ján Gondek a poskytol nám výbornú stravu a svoje služby v novej chate.

V peknom a studenom počasí sme celý týždeň od 30.01.2023 – do 03.02.2023 lyžovali a učili sa lyžovať v lyžiarskom stredisku Skipark Vyšné Ružbachy, kde boli výborné snehové podmienky.

Voľný čas žiaci trávili pobytom v prírode a prechádzkami pri Dunajci, kde obdivovali krásy hôr a rieky, Troch koruniek, Sokolice a mníchov. Večer sa zdokonaľovali v teoretických poznatkoch lyžiarskych disciplín a trávili čas zábavou a hrami.

Po celom týždni pohybových aktivít a učenia sa v piatok v poobedňajších hodinách sa spokojní a bez zranení žiaci tešili na príchod k svojím rodičom.

Lyžiarsky výcvik absolvovali aj inštruktori lyžovania , pán učiteľ Mgr. Gajdoš Peter, Mgr. Savka Andrej, Mgr. Kundrat Stanislav, vedúci kurzu Mgr. Dembický Vladimír a lekárka MUDr. Varchoľaková Ivana, ktorým patri aj moje poďakovanie za celotýždennú starostlivosť.

V Medzilaborciach 06.02.2023                                                  Mgr. Dembický Vladimír