• Hýb sa!

• Prvý decembrový deň sa v našej škole niesol športovým duchom. Rôzne športové aktivity a zápolenia medzi žiakmi, vytvorili neopísateľnú atmosféru, pri ktorej sa žiaci hýbali skoro celé dopoludnie. Akcia pod názvom " Hýb sa " zapojila do pohybu celú školu.Veľka vďaka patrí organizácii ZRKADLO REGIÓNU, ktorá pravidelne prispieva k tomu, aby žiaci na našej škole dostali zaujímavú odmenu alebo prezent. Tak tomu nebolo inak ani tentokrát a žiaci si odniesli kopu krásnych, zaujímavých cien a sladkých odmien. Kôli tejto skvelej organizácii sa v Medzilaborciach hýbu nielen deti a dospelí ale hýbe sa aj celý život. Od nás jedno veľké ĎAKUJEME!!!

• Mikulášsky futbalový turnaj.

• Dňa 6. decembra 2023 zorganizovali učitelia školy pre žiakov 5. až 9. ročníkov
            v telocvični školy Mikulášsky futbalový turnaj. Podujatie sprevádzala súťaživá, športová
            atmosféra umocnená dobrým diváckym podfarbením. Žiaci sa plne odovzdali tejto obľúbenej
            loptovej hre. Aj keď sa niekedy prejavovali technické nedostatky, chlapci a dievčatá ich
            nahradili nasadením a zápalom pre hru. Každému účastníkovi sa ušla sladká odmena za ich
            snaživé výkony.

Vladimír Dembický, Stanislav Kundrat, Peter Gajdoš

• ÚSMEV ZADARMO

• „Úsmev prináša šťastie do domu, v starostiach je oporou, je citlivým prejavom priateľstva. V únave prináša odpočinok, v znechutení a smútku je potechou a pre každú bolesť je prirodzeným liekom. Nemožno si ho ani kúpiť, ani požičať, ani ukradnúť, pretože má hodnotu chvíle, v ktorej sa dáva.“ (Ján Werich)

Takto výstižne o úsmeve raz povedal pán Werich. Aj preto každá trieda našej školy v spolupráci so žiackym parlamentom pri príležitosti Svetového dňa úsmevu - 6.10 - si pripravila svojho smajlíka, ktorý vystihoval tú-ktorú triedu. Žiaci všetkých ročníkov  odprezentovali svoje diela a zvečnili ich na spoločných fotografiách. V tento deň sme sa aj viac smiali, a to by malo ostať v každom z nás, pretože úsmev je zadarmo a ozaj nielen teší, ale aj lieči.

Mgr. Peter Gajdoš

• Streľba zo vzduchovky.

• Dňa 8.12.2023 sa na našej škole stieľalo. Ostrými sme nepálili, no brokmi zo vzduchoviek pálili naši žiaci a žiaci dvoch združených škôl Komenského a ZŠ Radvaň nad Laborcom. Obidve víťazné družstvá našej školy.

• Vianočná ikebana

• Dňa 6.decembra 2023 sme so žiakmi strávili príjemné dopoludnie. Celou školou sa šírila
            nielen mikulášska nálada, ale aj vôňa ihličia. Naši žiaci opäť dokázali svoju šikovnosť
            a vyrábali nádherné vianočné ikebany. Jedna krajšia ako druhá, každá vytvorená srdcom
            i fantáziou. Vidieť, že pri ich príprave si všetci dali záležať. Vybrať tú najkrajšiu sa asi nedá.
            Každá z nich je niečím výnimočná a aj vďaka nim sa v škole vytvorila nádherná vianočná
            atmosféra. Každý si ich môže pozrieť a obdivovať vo vestibule školy.

• VIANOČNÝ BAZÁR

• Milí rodičia!

V tento predvianočný čas chystáme pre deti našej školy vianočný bazár. Bazár bude fungovať ako výmena tovaru za tovar. To znamená, že dieťa, ktoré prinesie do bazáru hračku, ktorú už nepotrebuje alebo knihu, ktorú už prečítal, či spoločenskú hru, pozzle a pod., dostane kupón, za ktorý si bude môcť v deň konania bazáru vybrať inú hračku, knihu alebo niečo podobné. Žiak môže priniesť aj viac vecí, ale dostane maximálne 2 kupóny. Veríme, že toto podujatie nielenže poteší, ale aj pomôže k upevňovaniu dobrých vzťahov medzi deťmi. Veci prosíme odovzdávať triednym učiteĺom do 10.12.2023.

Ing. Michaela Kotuľaková