• MY PASTYRE PRYCHODIME...

• Po prázdninách sme sa vybrali s našimi žiakmi rozdávať radosť do domovov dôchodcov v Medzilaborciach a okolí, a tak spríjemniť juliánsky sviatočný čas koledou, ktorá sa kedysi brala na dedinách ako samozrejmosť. Silné emócie a slzy na tvárach tých, ktorí sa v okamihu vrátili o niekoľko rokov nazad, vystriedal úsmev a hrejivý pocit pri srdciach. Pospomínali a nám všetkým ukázali, že život plynie rýchlo, a preto je potrebné vážiť si každú jednu chvíľku strávenú v kruhu najbližších. Žiaci ale aj učitelia si odniesli silný emocionálny zážitok a príjemný pocit z toho, že sme spravili radosť neznámym ľuďom jedným vydareným okamihom.

Všetky navštívené zariadenia, Dotyk, DSS, Kamjana, Eurotrend, Úsvit a Dúhový sen v Kalinove, nás obdarovali sladkosťami a krásnymi spomienkovými predmetmi, za čo všetkým veľmi pekne ďakujeme.

Gajdoš Peter

• Čarované Vianoce

Stalo sa už tradíciou, že posledný deň kalendárneho roku v škole žiaci spolu s učiteľmi
            predstavujú vianočný program. Je to slávnostné rozlúčenie sa so starým rokom a zároveň
            vítanie Vianoc. 20. a 22. decembra sme rodičom, a potom aj žiakom predviedli kúzelnú
            atmosféru inšpirovanú hrdinom detskej knihy Harrym Potterom. Nezabudli sme však ani na
            tradície, preto predstavenie sprevádzali rusínske vinšovačky, tradičné koledy, tance či
            vystúpenie koledníkov- nechýbali pastieri, anjeli, čert a jasličky.

Mgr. Anna Meľuchová