• Víťazi predmetových olympiád v školskom roku 2023/2024- OKRESNÉ KOLO, KRAJSKÉ KOLO

• Olympiáda anglického jazyka a literatúry- kategória 1A

Víťazi predmetových olympiád v školskom roku 2023/2024- KRAJSKÉ KOLO

Matematická olympiáda – kategória Z9

3. miesto-  Zuzana Veľasová

• Okresné kolo v prednese a próze „DUCHNOVIČOV PREŠOV“

• V stredu dopoludnia, dňa 22. 5. 2024, sa v priestoroch veľkej zasadačky Mestského úradu v Medzilaborciach konalo okresné kolo v prednese poézie a prózy pod názvom Duchnovičov Prešov. Tohto podujatia sa zúčastnilo 19 žiakov našej školy, ktorí ju aj veľmi úspešne reprezentovali. Poézia, próza, duchovná poézia a ľudové rozprávanie, vtipy v rusínskom jazyku spríjemňovali tento pekný slnečný deň všetkým prítomným. Asi z 50-tich súťažiacich v 3 kategóriách naši žiaci obsadili 8 prvých, 2 druhé a 2 tretie miesta. Zároveň porota v zložení Alexander Hričko, Dana Hermanová a Anna Mihaľovová všetkých umiestnených na prvých miestach, tak ako aj divadlo Duchňačik, v ktorom vystúpili naši žiaci 9. ročníka s predstavením „Znaj sa rozdilyty s druhyma“, posunula na celoslovenské kolo do Prešova, ktoré sa uskutoční dňa 10. 6. 2024. Všetkým našim súťažiacim veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu našej školy a žiakom, ktorí budú reprezentovať našu školu na celoslovenskej súťaži DP v Prešove, v zložení: Ján Balberčák, Anna Hniďáková, Alexandra Holoničová, Sára Ella Petrušová, Sandra Masiová, Viktor Bejda, Natália Čahojová, Katarína Osvicinská, Natália Zálecká, Jakub Balberčák, Michal Adamišin, držíme prsty.

PaedDr. S. Štefanková

• Okresné kolo vo florbale chlapcov

• Okresné kolo chlapcov vo florbale sa uskutočnilo 14.mája  2024 v Humennom. Naši chlapci odohrali v mestskej hale dva pekné zápasy s chlapcami z Humenného a vo svojej skupine skončili na treťom mieste. Turnaja sa zúčastnili žiaci siedmich škôl z Humenného a okolia a z Medzilaboriec.

Mgr. Dembický Vladimír

• DEŇ MATIEK

Mama je dar z nebies, napísal istý básnik. Je darkyňou života, ale aj tá, ktorá sa o život stará a zušľachťuje ho. Stojí pri dieťati od jeho prvých chvíľ, stará sa oň, učí ho nielen prvé slová, ale aj žiť dobrý život. Raduje sa s ním, aj s ním trpí. Je starostlivá, pracovitá, ale i tá, ktorá prináša objatie, pochopenie, povzbudenie. Bez našich mám by sme tu neboli. A práve ony, ktoré nás tak nezištne milujú a verne pri nás stoja, si nielen v Deň matiek zaslúžia veľké ĎAKUJEM. Nezabudnime na ne a prekvapme ich objatím, slovkom vďaky či malou pozornosťou.

Ďakujeme, naše milé mamy!

• Duchnovičova ul. 480/29
          068 01 Medzilaborce