• Lyžiarsky výcvik 2019

• Lyžiarsky výcvik v Pieninách

V prekrásnom prostredí Pienin a Dunajca, v malej goralskej dedinke Lesnica, sa naši žiaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku. Boli sme ubytovaní v chate Pieniny, kde nás srdečne privítal majiteľ pán  Ján Gondek a poskytol nám výbornú stravu a svoje služby. V peknom a studenom počasí sme sa celý týždeň od 21. – 25. januára 2019 učili lyžovať v lyžiarskom stredisku skicomp Litmanová, kde boli vynikajúce snehové podmienky. Voľný čas žiaci trávili pobytom v prírode a prechádzkami pri Dunajci, kde obdivovali krásy hôr a rieky, Troch koruniek, Sokolice a mníchov. Večer sa zdokonaľovali v teoretických poznatkoch lyžiarskych disciplín a trávili čas zábavou a hrami. Po celom týždni pohybových aktivít a učenia sa v piatok v poobedňajších hodinách spokojní a bez zranení žiaci tešili na príchod k svojim rodičom. Lyžiarsky výcvik absolvovali aj inštruktori lyžovania, pán učiteľ Stanislav Kundrat, Peter Gajdoš, vedúci kurzu Vladimír Dembický a zdravotník Miloš Mačoško, ktorým patrí aj moje poďakovanie za celotýždennú starostlivosť.

Mgr. Vladimír Dembický

• Všetkovedko 2018/19

• Dňa 29. novembra 2018 sa aj na našej škole súťažilo v celoslovenskej vedomostnej súťaži VŠETKOVEDKO, do ktorej  sa zapojilo 20  žiakov  2.- 4. ročníkov. V hravej a súťažnej atmosfére si žiaci mohli vyskúšať , či sa dokážu v správnej chvíli sústrediť, zvládnuť záťaž  a podať čo najlepší výkon medzi  19 187 súťažiacimi  z celého Slovenska.

Výsledky si súťažiaci mohli  individuálne overiť na internetovej stránke Talentídy. Všetci zanietene bojovali o tituly Všetkovedko, Všetkovedkov učeň  a Všetkovedko školy. Žiaci, ktorí dosiahli najlepšie výsledky, dostali okrem diplomov aj zaujímavé ceny, ktoré im boli odovzdané na slávnostnom vyhodnotení súťaže, ktoré prebehlo na našej škole dňa 5. februára 2019.

To, že máme na našej škole naozaj šikovných žiakov, dokazuje 1 titul Všetkovedko školy, ktorý získala žiačka 2.B Linda Kozelová a 19 titulov  Všedkovedko, pre  žiakov ktorí sa zaradili medzi 30 percent najúspešnejších žiakov z celého Slovenska.

Následovné fotografie sú z  odovzdávania  diplomov a cien.