Chystajte balíky a krabice, vypratajte skrine, povaly a pivnice!

Od 3. októbra do 9. októbra 2023  sa na našej škole uskutoční zber papiera. Papier sa bude vážiť v chlapčenskej šatni na prízemí vchod od ihriska. Čas váženia ráno od 7:30 do 8:00 hod.

Papier musí byť zviazaný špagátom a nesmie byť v krabici, nemiešať kartón s papierom!!! Papier, ktorý nebude zviazaný, nebude akceptovaný, odvážený a zarátaný! Prajeme Vám veľa chuti do zberu!!!!!

Zodpovedná osoba: RNDr. Masiová

• Expert geniality show

Celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 5.-9. ročníka!

Ako sa súťaží?  Súťaž Expert spočíva vo vypracovaní testu z dvoch súťažných tém:

- piataci a šiestaci odpovedajú na otázky v dvoch témach - Ako funguje svet? (geografia, prírodoveda, biológia, matematika, informatika, dopravná výchova) a päť jazykov kultúry (slovenský a anglický jazyk, dejepis, výtvarná a hudobná výchova)

- siedmaci, ôsmaci a deviataci si vyberajú dve zo šiestich tém:

1. Od Dunaja k Tatrám

2. Mozgolamy

3. Svetobežník

4. Tajomstvá prírody

5. Do you speak English?

6. Góly, body, sekundy

Súťaž sa uskutoční 28. novembra 2023,  avšak do 24.októbra 2023 je potrebné zaplatiť 5,- EUR štartovné.

Do súťaže sa môžete prihlásiť najneskôr do 20. októbra 2023 u pani učiteľky RNDr. L. Masiovej.

Tak neváhaj a zapoj sa už teraz!

Každoročne sa žiaci našej ZŠ zapájajú do verejnej zbierky Biela pastelka. Zbierka vďaka finačnej pomoci aj našich žiakov a zamestnancov školy zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Našim cieľom bolo podporiť ľudí so zrakovým postihnutím. Srdečná vďaka patrí všetkým, ktorí zbierku podporili a finančne prispeli.

PaedDr.Natália Gramatová

• Dejepisná exkurzia V Kalinove

• 21. septembra 2023 žiaci 9. ročníka vyučovanie v školských laviciach vymenili za zážitkové učenie. Práve v tento deň, pred 79. rokmi, sovietska armáda oslobodila obec Kalinov a ten sa navždy zapísal do učebníc dejepisu ako prvá oslobodená obec na území vtedajšieho Slovenska v čase 2. svetovej vojny. Navštívili sme Pamätník osloboditeľom nachádzajúci sa v strede dediny, ktorý bol postavený v roku 1967. Pamätník znázorňuje sovietskeho vojaka ako osloboditeľa, držiaceho v rukách nad hlavou dieťa. Veríme, že takáto forma vyučovania splnila svoj cieľ a vyvolala u žiakov správny pohľad na dané historické obdobie.

Mgr. Kundrat Stanislav