• Školská knižnica v novom šate

•            V posledných dňoch sme dokončili rekonštrukciu našej školskej knižnice, z ktorej sa veľmi tešíme. Počas letných prázdnin sme zväčšili jej priestory, všetko krásne vymaľovali, položili novú podlahu. Prvotný impulz vznikol tým, že sme boli úspešne zapojení do projektu IROP – integrovaný regionálny operačný systém – zameraný na skvalitnenie vybavenia ZŠ,  zvyšovanie gramotnosti žiakov a zlepšenie ich kľúčových kompetencií.

V rámci neho sme získali nábytok, nové IKT technológie a hlavne obnovu knižničného fondu vo výške 5000 eur. Je potrebné spomenúť, že tento projekt sme realizovali prostredníctvom nášho zriaďovateľa, mesta Medzilaborce, ktorý zabezpečoval nielen verejné obstarávanie a koordináciu jednotlivých krokov, ale sa aj podieľal 5 % finančnou spoluúčasťou na celom projekte.

Naším zámerom bolo školskú knižnicu nielen zmodernizovať, ale zároveň vytvoriť učebňu s najnovšími technológiami, ktorá poskytuje možnosti aj na realizáciu vyučovania. Nový priestor vytvára veľmi podnetné prostredie pre žiakov, kde sú obklopení knihami a zároveň sa môžu vzdelávať. Knižnica tiež slúži aj ako reprezentačný priestor pre porady, rodičovské združenia či besedy alebo školenia.

Žánrovo bol knižničný fond obohatený o množstvo zaujímavých  kníh náučnej literatúry i beletrie. Pri výbere sme sa zamerali na všetky vekové kategórie a rôzne žánre. Nezabudli sme ani na odbornú pedagogickú a motivačnú literatúru. Všetky tituly sme spracovali v knižničnom systéme Clavius, každej knihe bol pridelený tzv. rodný list, príslušný čiarový kód a zaradenie do žánru.

Dosiahnutý výsledok nás mimoriadne teší. Veríme, že vynaložená námaha všetkých, ktorí sa podieľali na realizácii, bude osožná. Tiež  prinesie radosť a obohatenie hlavne žiakom, ktorých prosperita v oblasti vzdelania je naším cieľom.

Mgr. Renáta Ondrášiková

• Karanténa pre žiakov 2.A a 2.B triedy

•               Na základe nariadenia RÚVZ v Humennom, odboru hygieny detí a mládeže  č. 21/01766 zo dňa 26.10.2021 ,  v termíne od 24.11.2021 - do 03.12.2021/vrátane/  sú žiaci 2.A a 2.B  triedy v karanténe. Vyučovanie prebieha dištančnou formou.

Žiaci sú povinní dodržať 10 dennú karanténu (pokiaľ nemajú žiadne príznaky).

Pri bezpríznakovosti žiakov , žiaci môžu prísť do školy v piatok  04.12.2021.

Účasť na dištančnom vzdelávaní je pre žiakov povinná.

Žiaci, ktorí majú dištančné vzdelávanie, sú z obedov odhlásení vedúcou ŠJ.

Prosím zákonných zástupcov, aby počas trvania karanténnych opatrení sledovali zdravotný stav svojich detí, informácie týkajúce sa zhoršenia ich zdravotného stavu telefonicky konzultovali s obvodným pediatrom a informovali triedneho učiteľa.

Rodič má nárok na pandemickú OČR / u žiaka do 11 rokov veku /

Informácie budú priebežne aktualizované na stránke EduPage.

• Koľko lásky sa zmestí do darčekovej škatule od topánok  od žiakov ZŠ na Ulici Duchnovičovej v Medzilaborciach.
          • Koľko lásky sa zmestí do darčekovej škatule od topánok od žiakov ZŠ na Ulici Duchnovičovej v Medzilaborciach.

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Blíži sa 6. december, kedy si pripomenieme Svätého Mikuláša – biskupa, ktorý je známy tým, že všetko, čo mal, daroval chudobnému ľudu. V tento deň zvykneme byť aj my k sebe milší a štedrejší, preto by sme si mohli spomenúť aj na deduškov a babičky v domovoch dôchodcov.

Naplňme škatuľu od topánok nielen drobnými darčekmi, ale aj našou láskou a milým slovom.

Každá trieda si pripraví aspoň 3 škatule od topánok, do ktorých žiaci vložia svoje darčeky. Čo by bolo vhodné ako malý darček ?

1. Niečo sladké /keksy, cukríky, čokoládky, perníky.../
            2. Niečo slané /tyčinky, chrumky.../
            3. Niečo teplé /čaj, káva, cappuccino, horúca čokoláda.../
            4. Niečo na zábavu /kniha, krížovky, spoločenská hra, karty.../
            5. Niečo mäkké /ponožky, rukavice, šatka, šál.../
            6. Niečo voňavé /sviečka, deodorant, telový krém ...../
            7. Niečo zo srdca /pozdravy, vlastnoručné výrobky žiakov..../

a podobne.

Žiaci v triede spoločne s triednym učiteľom, prípadne aj s rodičmi, si môžu dohodnúť taký systém zberu, aby darčekové škatule obsahovali mix darčekov z každej kategórie.

Vedenie školy zabezpečí rozvoz darčekových škatúľ do všetkých domovov dôchodcov v našom okrese.

• Karanténa pre žiakov  6.B a 8.A triedy - úprava termínov

•             Na základe nariadenia RÚVZ v Humennom, odboru hygieny detí a mládeže  zo dňa 08.11.2021 ,  v termíne od 08.11.2021 - do obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu žiakov alebo (pri pozit. výsledku laboratórneho vyšetrenia) najdlhšie do 15.11.2021/vrátane/  sú žiaci 6.B a 8.A  triedy v karanténe. Vyučovanie prebieha dištančnou formou.

Žiaci sú povinní dodržať 10 dennú karanténu (pokiaľ nemajú žiadne príznaky).

Pri bezpríznakovosti žiakov , žiaci môžu prísť do školy v utorok  16.11.2021.

Účasť na dištančnom vzdelávaní je pre žiakov povinná.

Žiaci, ktorí majú dištančné vzdelávanie, sú z obedov odhlásení vedúcou ŠJ.

Rodič má nárok na pandemickú OČR / u žiaka do 11 rokov veku /

Informácie budú priebežne aktualizované na stránke EduPage.