• Dotácia na stravu

• Milí rodičia,

Dňa 01.08.2021 nadobudnú účinnosť nasledovné právne úpravy zákona č. 544/2010 Z.z

o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov:

Vzhľadom na vyššie uvedené právne úpravy zákona o dotáciách ako aj ďalšie povinnosti v súvislosti s poskytnutím dotácie na stravu na obdobie od 01.09.2021 do 31.12.2021 si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste od Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Medzilaborciach doručili našej škole v termíne do 30.07.2021 :

1. potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytne pomoc v hmotnej núdzi
            2. potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima

Potvrdenie  v prípade neprítomnosti zamestnanca školy môžete zanechať v poštovej schránke pri hlavnom vchode budovy.

• VI.B - jún 2021

• Aktivity 6.B triedy – jún 2021

Konečne po dlhej dobe sa uvoľnili protipandemické opatrenia a žiaci 6.B mohli osláviť MDD 1. júna v CVČ. Spoločne sa pripravili na opekačku a spoločenské hry počas doobedňajšej činnosti. Týmto ďakujeme riaditeľovi CVČ p. V. Lukačikovi za perné prijatie.

Dňa 12.júna 2021 sme uskutočnili výstup na Kyčeru a rozhľadňu v Medzilaborciach. Cesta začala spred našej školy a neplánovane skončila vo Vydrani. Na výstup prišlo 8 žiakov s triednym učiteľom a jeho synom. Napriek rôznym náročným trasám a neplánovanej trate sa tento zážitok zapísal do našich sŕdc ako úžasné dobrodružstvo. Výhľad bol na nezaplatenie a už sa tešíme na ďalšiu túru.

Karin Anna Čičváková

Hneď 22. júna 2021 sme si naplánovali školský výlet do Vysokých Tatier a Belianskej Jaskyne. Výletu sa zúčastnilo 16 žiakov našej triedy spolu zo žiakmi šiesteho a siedmeho ročníka.

Deň pred ukončením školského roku sa nám podarilo za krásneho počasia ešte vystúpiť na Čertov kameň v Krásnom Brode a deň si spríjemniť opekačkou v prírode.

Mgr. Dembický Vladimír