• Škola v prírode 2019

• Škola v prírode

V termíne 20.05.2019 – 24.05.2019 žiaci tretích a štvrtých ročníkov strávili týždenný pobyt v   škole v prírode. Pobyt  sa konal v krásnom prostredí Zemplínskej šíravy, v hoteli Poštár. Na 44 žiaci dohľadali 4 vyučujúce a 1 zdravotníčka. Ubytovaní boli v 2-lôžkových izbách s možnosťou prístelky .

Činnosť ŠvP prebiehala podľa plánu. V dopoludňajšej činnosti sa striedalo vyučovanie s plaveckým výcvikom v krytom  bazéne. Niektorí žiaci sa naučili plávať bez plávacích pomôcok.  Nakoľko nám počasie veľmi neprialo, využívali sme športové hry a aktivity v priestoroch hotela.

Žiakov pútavo zaujala návšteva Hvezdárne v Michalovciach, kde im bolo odprezentované učivo o slnečnej sústave a tiež mali možnosť navštíviť kupolu s ďalekohľadom.

V rámci večerného programu boli pre nich pripravené aktivity zamerané na lepšie spoznávanie sa a tímovú spoluprácu, nechýbala  ani diskotéka.

Pobytom v prírode si žiaci posilnili jednak fyzickú zdatnosť, ale upevnili si aj environmentálny vzťah k prírode. V neposlednom rade nadobudli dôležité skúsenosti získané samostatnosťou, disciplínou a životom v kolektíve bez rodinných príslušníkov. Škola v prírode bola super, vládla tu veselá nálada. Odniesli sme si veľa pekných zážitkov a spomienok.

Mgr. Zlatica Timčisková